Ultrazvuk - 3D/4D zobrazení plodu Ostrava, Olomouc - Ultrazvukové vyšetření Ostrava, Olomouc - Genetika Olomouc, Ostrava, Centrum fetální medicíny a genetiky Ishraq Dhaifalah Genetika Olomouc, Ostrava, Centrum fetální medicíny a genetiky Ishraq Dhaifalah

polsky
english
czech

3D/4D zobrazení

3D/4D zobrazeníTato technologie zobrazení plodu je relativní novinkou a velmi rychle se rozvíjí. 3D metoda vyšetřování je statické vyšetření jednoho záběru plodu s vytvořením jednoho obrazu ve více rovinách. 4D metoda je 3D s reálným pohledem na plod s detekcí pohybů plodu. Díky těmto technologiím zobrazení můžeme nejen poskytnout rodičům reálnější, plastický pohled na plod, ale pomáhají nám i v odborné sféře. Můžeme zejména posoudit integritu kožního krytu na částech plodu s vysokým rizikem rozštěpového defektu. Mezi ně patří obličejová část, zejména horní ret, dále břišní stěna a páteř, jejíž rozštěpové defekty jsou jedny z nejzávažnějších.

Dále nám tato metoda umožňuje tzv. multiplanární zobrazení plodu, což je ve své podstatě princip zobrazení počítačové tomografie, kdy můžeme zobrazit plod v několika rovinách a jednotlivých řezech s minimem času potřebného k samotnému vyšetření. Je to metoda s velkou budoucností a slibným rozvojem.

FETMED s.r.o.

FacebookOSTRAVA - Dr. Martínka 7, 700 30 Ostrava – Hrabůvka, Czech Republic
tel.: +420 773 190 249, fetmed@seznam.cz

OLOMOUC - Horní Lán 1200/13, 779 00 Olomouc, Czech Republic
tel.: +420 605 825 780, fetmed.ol@seznam.cz

Odkazy    Webdesign STUDIO VIRTUALIS