Ultrazvukové vyšetření Ostrava, Olomouc - Genetika Olomouc, Ostrava, Centrum fetální medicíny a genetiky Ishraq Dhaifalah Genetika Olomouc, Ostrava, Centrum fetální medicíny a genetiky Ishraq Dhaifalah

polsky
english
czech

Vynález ultrazvuku se dá považovat za jeden z velice důležitých kroků ve vývoji lidstva, resp. v oblasti vědy a techniky. Začátky jeho historie bychom mohli najít již někdy okolo druhé světové války. Předchůdcem byla oblast námořnictví a objevy sonarů a radarů.

Představitelem ultrazvukové diagnostiky byl lékař Karl Theodor Dussik, který se narodil v roce 1908 v Rakousku. Jeho práce spočívaly především ve výzkumu vyšetřování mozku člověka pomocí ultrazvuku. V roce 1942 vydává svou první knihu o této diagnostice, v roce 1968 umírá.

Ultrazvuk jako diagnostická metoda byl poprvé vyzkoušený v praxi v roce 1957, v roce 1958 byl testován také gynekologii a porodnictví, resp. se zaměřením na těhotné.

Ultrazvuk je založen na takové technologii, kdy snímač přístroje vyzařuje vlny (zvukové), které pronikají do těla a odráží se například od kostí či orgánů. Poté se tyto vlny o vysoké frekvenci vrací zpět a na obrazovce tvoří obrázky vnitřních částí těla.

Čtení těchto obrazců není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát, proto s ultrazvukem mohou pracovat pouze ti lékaři, kteří jsou odborníky na tuto diagnostiku. Nesprávná interpretace může vést k chybným diagnostickým závěrům, a to neplatí pouze pro oblast porodnictví.

Nebyly prokázány žádné škodlivé účinky na těhotnou ženu či její plod při vyšetření ultrazvukem, tedy při použití takových hladin, které postačují pro diagnostiku v této oblasti.

FETMED s.r.o.

FacebookOSTRAVA - Dr. Martínka 7, 700 30 Ostrava – Hrabůvka, Czech Republic
tel.: +420 773 190 249, fetmed@seznam.cz

OLOMOUC - Horní Lán 1200/13, 779 00 Olomouc, Czech Republic
tel.: +420 605 825 780, fetmed.ol@seznam.cz

Odkazy    Webdesign STUDIO VIRTUALIS